Rengeteg kirakót készítettem már idén, zömmel kétféle technikával.
Az egyik, amikor decoupage ragasztóval spatulára (hivatalos nevén nyelvlapoc, patikában kapható) ragasztom a képet. Ehhez celluxxal először egymáshoz rögzítem a spatulákat, hogy ne csússzanak el munka közben, majd a másik oldalra ragasztom a képet. Ha ez megszáradt, leveszem a celluxot, ha szeretnék, a másik oldalra is ragasztok képet, ha pedig mindn megszáradt, sniccerrel szétvágom egymástól a pálcikákat.
Ezt ilyen kis csinos ikeás dobozban jól lehet tárolni.
A másik technika simán papír alapú, ezért csak nagyobb, ügyesebb kezű gyerekeknek jó és segítség lehet a számok, vagy betűk sorrendjének gyakorlásához is. Ehhez Word-ben egy két sorból és tetszés szerinti sok oszlopból álló táblázatot készítek. A táblázat felső sorát nagy méretűre állítom, majd a szöveg (itt a táblázat) mögé helyezve a képet beillesztem, amit szeretnék. Az alsó sorba beírom a számokat (lehetnek nagyobb számok is, vagy csak tizesek, esetleg műveletek is), vagy betűket és már kész is, nyomtatható, nyomtatás után a táblázat vonalai mentén lehet szétvágni. Én laminálni most nem szoktam, mert 1-2 hetente csinálok újakat, hogy érdekes legyen (készült már Kockás fülű nyúl meg Thomas is), ahhoz a néhány kirakáshoz meg jó (és környezetbarátabb) így is.
Ezeket simán borítékban tartom, egyben akár többet is, gémkapoccsal összefogva.
Dekorgumiból is szeretek készíteni dolgokat, vannak pl. különböző (csoportosítható) síkidomaim, vagy pl. ez az óra, amiben ráadásul a mutatók többféleképpen is behelyezhetők (na jó, csak 3, 6 és 9 órára ;)). Akinek nehéz a formák térben való elrendezése, annak az írás is nehéz lesz, úh. elsősökkel érdemes ilyesmit gyakorolni.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése